Nowy numer 09/2024 Archiwum

Siostra od dzieciaków

Zawsze uśmiechnięta, otwarta i zatroskana o drugiego człowieka, pełna energii – tak mówią o niej koleżanki ze szkolnej ławy. I taka jest do dziś.

Siostra Karmela Ewa Pilarska OSB pochodzi z parafii św. Maksymiliana w Koninie. Od przeszło 15 lat realizuje swoje powołanie w pracy misyjnej. 9 lat temu wyjechała do Brazylii. Tam, w Queimadas (stan Bahia), współprowadziła świetlicę dla ubogich dzieci.

Od 2004 roku przebywa w Ekwadorze, w Santo Domingo de Los Colorados, gdzie pracuje z kobietami i dziećmi. – Pomimo wielu lat wyczerpującej pracy na misjach tryska niegasnącą radością i entuzjazmem – opowiada o niej s. Natanaela z konińskiej wspólnoty Sióstr Benedyktynek Misjonarek. – Nawet będąc na urlopie, myśli o swoich dzieciaczkach i szuka nowych dróg pomocy dla nich. Tęskni za nimi i jak najszybciej chce do nich wracać, bo jej dom to Ekwador.

Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, do którego należy s. Karmela, swoją duchowość opiera na Regule św. Benedykta. Powstało w 1917 roku. Jego założycielką jest matka Jadwiga Józefa Kulesza. Szczególnym charyzmatem zgromadzenia jest praca opiekuńczo-wychowawcza i działalność misyjna. Choć dom generalny znajduje się w Otwocku koło Warszawy, siostry mają swoje placówki misyjne w Brazylii, Ekwadorze i na Ukrainie, a także dom w USA, gdzie opiekują się osobami starszymi.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy