Nowy numer 2/2021 Archiwum

Królowa z różami

Abakanowicz w Warszawie * Nagrody Dwóch Teatrów * Czeski sen w Polsce

Abakanowicz w Warszawie
„Abakanowicz. Nareszcie w Warszawie!” – pod takim tytułem w ogrodach Zamku Królewskiego otwarto wystawę prac Magdaleny Abakanowicz. Składają się na nią: liczący 83 rzeźby cykl „Bambini” oraz monumentalna rzeźba „Głowa”. Prace rzeźbiarki prezentowane były na niemal 200 wystawach na wszystkich kontynentach. Mimo że artystka niemal od urodzenia mieszka w stolicy, nie ma tu stałej wystawy jej dzieł. Dotychczas jedynym miejscem obszernej prezentacji prac artystki jest poznańska Cytadela. Nowa ekspozycja, która potrwa do 30 września, ma być próbą zrekompensowania tego stanu rzeczy.

Nagrody Dwóch Teatrów
Na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” nagrodzono najlepsze słuchowiska i spektakle. Zdobywcą Grand Prix dla najlepszego utworu radiowego zostało słuchowisko Krzysztofa Czeczota „Jeszcze się spotkamy młodsi”. Za najlepszy spektakl Teatru Telewizji uznano utwór „W roli Boga” Marka St. Germaina, w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego.

Czeski sen w Polsce
Dwa miasta – Łódź i Warszawa – połączyły się w realizacji przedsięwzięcia „Czeski Sen – Świadomy Sen”, przybliżającego czeską sztukę współczesną. Na projekt przygotowany przez fundację Dominik Art Projects składają się wystawy, pokazy wideo artu, spotkania z artystami. Przegląd trwa od 25 czerwca do 20 sierpnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.dominikprojects.org

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama