Nowy numer 42/2020 Archiwum

Gospel z Poznania

Amerykański muzyk Brian Fentress zamieszkał w Poznaniu i uczy, jak śpiewać gospel.

Chciałbym, żeby uczestniczący w naszych koncertach dzięki gospel zapragnęli poznać Boga – mówi. Bo gospel znaczy Dobra Nowina. Wychował się w muzykalnej rodzinie w Detroit. W Stanach Zjednoczonych koncertował u boku takich artystów jak Aretha Franklin. Kilka razy przyjeżdżał z występami do Polski, a w zeszłym roku zdecydował się tu zostać. Pobyt w naszym kraju traktuje jako misję.

Poprzez śpiewanie gospel chce nauczyć Polaków wielbienia Boga. W zeszłym roku w Poznaniu założył 15-osobową grupę ReGeneration, której jest dyrygentem. – Kiedy nas wybierał, pytał, czym kierujemy się w swoim życiu, czy nie będzie dla nas problemem występowanie za darmo – opowiada Natalia Krakowiak, należąca do zespołu.

– Moją inspiracją jest Bóg. To On sprawia, że budząc się rano, słyszę w głowie muzykę, którą muszę potem tylko zapisać – mówi artysta. Większość repertuaru to utwory skomponowane i napisane przez Fentressa. Chór prezentuje je także podczas imprez charytatywnych.

W tym roku dwa razy na zaproszenie fundacji „Dobrze, że jesteś” zaśpiewał na oddziałach hematologii w poznańskich szpitalach. Największym powodzeniem cieszy się tam ich hit „Giants”, opowiadający o tym, że w życiu każdego jest coś, co go przytłacza. Ale przy pomocy Boga możemy sobie z tym poradzić.

Fentress prowadzi też warsztaty gospel. Najbliższe, organizowane przez fundację „ProNobis”, odbędą się w lipcu w Skokach pod Poznaniem. Uczestniczą w nich młodzi, ale też ich rodzice. Już teraz można zgłaszać chęć uczestnictwa, wchodząc na stronę www.warsztatygospel.pl .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama