Nowy numer 44/2020 Archiwum

Najlepszy słownik w sieci

Według testów przeprowadzonych przez pismo „Komputer Świat” MEGAsłownik.pl jest najlepszym słownikiem online w polskiej sieci.

Żeby z niego skorzystać, wystarczy wpisać potrzebne słowo w wyszukiwarkę na www.megaslownik.pl. Wtedy otwiera się nam strona przypominająca otwartą książkę, imitując obcowanie z realnym wydawnictwem. Tyle że aby znaleźć tłumaczenie, nie trzeba przerzucać papierowych kartek – wystarczy kliknąć myszką.

„Komputer Świat” poddał badaniu największe słowniki w kraju. Wygrał MEGAsłownik.pl, bo jak argumentują redaktorzy, „zdecydowanie wyróżnia się wśród innych – to nie tylko prosty translator, ale też pomoc w nauce”. Kolejne miejsca w rankingu zajęły słowniki: LING.pl, Google Tłumacz, Onet Portal Wiedzy Tłumacz i Wikisłownik.

MEGAslownik.pl to aktualnie 12 słowników online, na które składa się ponad 2 miliony wyrażeń. Największym i najważniejszym jest słownik angielsko-polsko-angielski, który zawiera też słownictwo specjalistyczne. Za pośrednictwem strony można również skorzystać m.in. ze słowników tłumaczących na polski i z polskiego na: niemiecki, hiszpański, włoski, szwedzki, duński, ukraiński, chorwacki, francuski, rosyjski.

Dodatkowo na witrynie znajdziemy odnośniki do wideolekcji przygotowujących do matury z matematyki i polskiego. Stale też jeden z autorów słownika prowadzi na stronie blog i odpowiada na wątpliwości i pytania użytkowników. – MEGAsłownik cały czas jest rozwijany. Wkrótce dodane zostaną nowe, ciekawe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią internautom korzystanie ze strony – mówi Jerzy Michalski, odpowiedzialny za rozwój serwisu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama