Nowy numer 44/2020 Archiwum

Krótko w kulturze

Dzieci kręcą film * Miłość w obiektywie * Havel reżyserem

Dzieci kręcą film
50 rodzin i 166 dzieci wzięło udział w realizacji filmu fabularnego „Święta Bernadetta z Lourdes”. Dzieci zagrały w filmie wszystkie role. Reżyserem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest Jim Morlino, szef studia filmowego Navis Picture. Przez 25 lat grał w telewizji i teatrach, a przez ostatnie 10 lat produkował programy wideo dla katolickich organizacji. – Zaczęło się od naszej rodziny i naszego pragnienia, podzielanego zresztą przez wielu rodziców, by uchronić niewinność naszych dzieci, a jednocześnie utwierdzić je w miłości do piękna, szczególnie dla jego Stwórcy – mówił o swoich inspiracjach reżyser.

Miłość w obiektywie
Do końca maja można oglądać w Łodzi wystawy będące plonem 9. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii. To największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest miłość, związki i relacje międzyludzkie. Najważniejsze ekspozycje prezentowane są w przestrzeniach Łódź Art Center – kompleksie XIX-wiecznych fabryk. Więcej informacji na:
www.fotofestiwal.com

Havel reżyserem
Były prezydent Czech przygotowuje się do nowej roli. Ma stanąć za kamerą i wyreżyserować film według własnego scenariusza. Vaclav Havel pracować będzie nad filmową wersją własnej sztuki teatralnej „Odejście”. Główne role zagrają żona Havla – Dagmar i Josef Abrhám. Zdjęcia rozpoczną się 2 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama