Nowy numer 48/2023 Archiwum

Reggae OFMConv

A&D; Transatlantic, ad.franciszkanie.pl, 2009

Zaczęło się spontanicznie. Powstanie zespołu nie było naszą inicjatywą. Od początku Ktoś za tym stał i co jakiś czas ciągnął w którymś kierunku.

Brzdąkaliśmy sobie spokojnie w naszych piaskownicach (najpierw w Polsce i Czechach, teraz w Czechach i Paragwaju), próbując bezskutecznie nastroić wciąż rozstrajające się gitary. Prosty w obudowie band nagle zaczął się rozrastać… – opowiadają członkowie kapeli A&D;, czyli Adam Wolny i Darek Gaczyński.
Łączy ich zamiłowanie do muzyki, skrót OFMConv przy nazwiskach i to, że pracują na misjach poza granicami kraju.

Choć grają już ponad pięć lat, dopiero teraz wydali swój debiutancki krążek Transatlantic. Do nagrania zaprosili przyjaciół (m.in. wokalistów Gabrysię Rudawską i Adama Rymarza, czeskich muzyków i członków regałowej kapeli Natanael) oraz dzieci przyjaciół (Bartka Malejonka). Na okładce albumu wielki błękit: bezkresne morze i tarcza zegara.


Czas na zanurzenie w oceanie Bożego miłosierdzia – przypominają piosenki albumu. Usłyszymy nieszukające metafor teksty (proste rymy niektórych utworów mogą drażnić), pulsującą muzykę rodem z Jamajki i gościnnie Muńka Staszczyka z T.Love zdradzającego „Receptę na szczęście”.

Płytę kupisz na: www.paganini.com.pl.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy