Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko w kulturze

Płyty Violi rozdane * Lenka w Stodole * Rzeźby współczesnego Stwosza

Płyty Violi rozdane
W konkursie z numeru 36., dotyczącym Violi Brzezińskiej, pytaliśmy o piosenkę, którą artystka wygrała telewizyjną „Szansę na sukces”. Chodziło o utwór „Jeszcze się tam żagiel bieli” z repertuaru Alicji Majewskiej. Jako pierwsi prawidłowe odpowiedzi przysłali: Tomasz Broszko ze Smogorzowa, Mira Szafrańska z Tyczyna, Julianna Karp z Kęt, Leszek Jagoda z Radomyśla Wielkiego, Błażej Kmieciak z Łodzi, Agnieszka Bienio z Suwałk, Krzysztof Kliś z Bielska-Białej, Andrzej Zmuda z Łomianek, Katarzyna Małek z Warszawy, Barbara Hacia z Lublina. Nagrody – single „Widzieć więcej” z autografem Violi wyślemy pocztą.

Lenka w Stodole
Lenka – australijska wokalistka czeskiego pochodzenia, uważana za odkrycie ostatnich miesięcy, wystąpi 22 września o godz. 18.00 w warszawskim klubie Stodoła. Wcześniej znana jako prezenterka kreskówek w australijskiej telewizji, oczarowała publiczność ciepłym głosem i lekko jazzującym sposobem śpiewania. Oprócz wielkiego hitu „The Show” zabrzmią także inne utwory z jej debiutanckiej płyty.

Rzeźby współczesnego Stwosza
Dzieła Stanisława Kulona, nazywanego współczesnym Witem Stwoszem i zaliczanego do najwybitniejszych współczesnych rzeźbiarzy europejskich, można oglądać do 30 października w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama