Nowy numer 43/2020 Archiwum

Umarł król…

Genialny dzieciak z The Jacksons 5 stał się królem popu, a potem stopniowo karykaturą samego siebie. Serce Michaela Jacksona nie wytrzymało napięcia, które towarzyszyło jego planowanemu powrotowi na scenę.

Zapowiadał wielki come back. Spektakularny koncert w Londynie miał rozpocząć serię 50 występów „króla popu”, który od lat był żerem dla bulwarowej prasy. Na długie lata zaszył się w sterylnych warunkach swojego rancza.

Nie akceptował siebie, przeszedł mnóstwo operacji plastycznych, a rozjaśnienie skóry jego czarnoskórzy fani uznali za zdradę. Za murami jego strzeżonej posiadłości Neverland w Santa Barbara krył się dramat człowieka, który nie uniósł ciężaru sławy.

Wzbudzał ogromne emocje: był uwielbiany (bilety na jego londyński koncert sprzedały się błyskawicznie) i znienawidzony (o zabarykadowanym na cztery spusty w ranczu Jacksonie media pisały najczęściej w związku z coraz liczniejszymi skandalami, o które był oskarżany).

Karierę muzyczną rozpoczął jako siedmiolatek. Muzycznym geniuszem okrzyknięto go już po pierwszych solowych krążkach. Sprzedał 750 milionów płyt, a jego album „Thriller” jest najlepiej sprzedającą się płytą wszech czasów. „Król popu” zmarł 25 czerwca w Los Angeles. Miał 50 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także