Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pięć powodów, dla których warto…

Włodek Pawlik, Tykocin, Polskie Radio 2008

Po pierwsze: Tykocin. Brukowane uliczki plus drewniane chaty zalanego słońcem uśpionego miasteczka. Most nad Narwią, wymarła synagoga, kawa na rynku w Alumnacie. Mnóstwo bocianów. U Pana Boga za piecem. Po drugie: Jazzowa suita jest kompozycją znakomitego pianisty Włodka Pawlika.

Ta rekomendacja powinna wystarczyć…Po trzecie: Pawlik pisał ją z myślą o legendarnym amerykańskim trębaczu Randym Beckerze, który zagrał na krążku! Po czwarte: Sześcioczęściowa kompozycja inspirowana jest psalmami Dawida. Kompozytor zapytany o źródła inspiracji odpowiada: Pan Bóg. Po piąte: Znakomicie zabrzmiało połączenie jazzu z muzyką klasyczną.

To, co gra w duszy Beckera, Pawlika, Pańty i Konrada, świetnie przenika się z nostalgiczną, pastelową muzyką zagraną przez Orkiestrę Symfoniczną Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Wystarczy?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także