Nowy numer 48/2020 Archiwum

Spotkania z Dziećmi Maryi

Dzieci Maryi, Materiały formacyjne. oprac. Henryka Andrzejczak Gliwice 2008

Skąd brać ciekawe pomysły na spotkania z mariankami. Problem ten stał się impulsem dla Henryki Andrzejczak, świeckiego moderatora Dzieci Maryi w diecezji gliwickiej, do opracowania podręcznika metodycznego. Teraz animatorzy mogą wziąć do ręki gotowe konspekty, które pomogą im w prowadzeniu spotkań. Autorka opracowane materiały wcześniej przetestowała w praktyce. Nie powstały tylko za biurkiem, ale podyktowało je wieloletnie doświadczenie i współpraca z innymi osobami.

Henryka Andrzejczak, doktor filologii polskiej i wykładowca w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, z Dziećmi Maryi jest związana od dziecka, a spotkania marianek prowadzi prawie 30 lat, organizuje dla nich także rekolekcje i wyjazdy wakacyjne. Książka pod prostym tytułem Dzieci Maryi zawiera materiały formacyjne na około trzy lata pracy. Podzielone one zostały na trzy bloki tematyczne: Uroczystości i święta Maryjne, Modlitwa różańcowa i Sanktuaria maryjne. Propozycje spotkań, choć przygotowywane były z myślą o wspólnotach Dzieci Maryi, mogą być również wykorzystywane w innych grupach religijnych i na katechezie szkolnej.

Są tak opracowane, że w zasadzie nie trzeba sięgać do dodatkowych źródeł, choć dla wnikliwych podana została jeszcze bibliografia. W książce cenne są nie tylko wyczerpujące wiadomości, ale także wiele ciekawostek, bo wiadomo, że w pracy z dziećmi i młodzieżą bez nich ani rusz. Prawie 300-stronicowy podręcznik rozprowadzany jest za 15 zł, można go zamówić pod adresem: Duszpasterstwo Dzieci Maryi Diecezji Gliwickiej, ul. Ks. Koziołka 3, tel. 32 281 31 85, e-mail: piotr-kop@gliwice.opoka.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama