Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mec młodnieje

Bogusław Mec, Duety, Polskie Radio/Agora 2008

Bogusław Mec to artysta, którego przedstawiać nie trzeba. Ale jego najnowsza propozycja może być dla wielu zaskoczeniem. Piosenkarz postanowił się bowiem „odmłodzić”, nagrywając Duety z młodymi gwiazdami polskiej estrady.

Jest więc Justyna Steczkowska w wielkim przeboju „Mały biały pies”, jest Maciej Silski w piosence „W drodze do Fontainbleau” i Tatiana Okupnik, która pokazuje swoje łagodniejsze oblicze w utworze „Lubię, kiedy śpiewa Nat King Cole”. Do tego: Maciej Balcar, Krzysztof Kiljański, Marysia Sadowska, Piotr Cugowski, Kasia Klich, Marcin Rozynek, a na dokładkę Peter Getz.

I wreszcie najważniejszy utwór, zamykający płytę: przepiękny „Jej portret”, zaśpiewany wspólnie z Anną Marią Jopek. Tej mieszanki popu, delikatnego jazzu i dźwięków Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Wiesława Pieregorólki słucha się naprawdę dobrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także