Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zakotwiczona

Wygrywała konkurs za konkursem, telewizyjną „Szansę na sukces”, festiwal debiutów w Opolu, grała główną rolę w musicalu „Metro”, bezskutecznie zabiegało o nią Ich Troje.

Nareszcie doczekaliśmy się solowej płyty Violi Brzezińskiej. Dlaczego tak długo czekaliśmy na ten krążek? Bo przez ostatnie lata Viola miała ręce pełne roboty.

Śpiewała na wielu płytach: od afrykańskich brzmień New Day po ostry metal Pneumy. Na Przystani (czy dziewczyna wychowana tuż nad rozległym Niegocinem mogła inaczej nazwać swą płytę?) usłyszymy wiele momentalnie wpadających w ucho nowocześnie zaaranżowanych piosenek.

Słychać echa U2 czy Coldplay. A teksty? W większości napisane przez samą Violę. Nie szukają metafor, są opowieścią wprost: o Bogu, tęsknocie. Żadnego owijania w bawełnę. To w Bogu wokalistka znalazła tytułową „Przystań”. Zakotwiczyła w Jego sercu.

Kupisz na: www.ruah.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także