Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rock i młodzieńczość

Sunguest to nowy zespół perkusistki 2 Tm 2,3 Beaty Polak i jej męża, gitarzysty Marcina Polaka. Ich pierw-sza płyta Labirynt przynosi porcję wysmakowanego rocka z niebanalnymi, ale wpadającymi w ucho melodiami.

Z mocnym, gitarowo-perkusyjnym akompaniamentem kontrastuje zupełnie nierockowy śpiew Kai Chmiel, niegdyś występującej w Arce Noego. Takie połączenie mogłoby sytuować Sunguest gdzieś pomiędzy dokonaniami Cranberries i Hey, niestety, Kai daleko do wokalistek obu tych grup.

W tekstach jest młodzieńczo, szczerze, ale też bez rewelacji. Obracają się one głównie wokół uczuć dorastającego człowieka („Nie kłam, że kochasz”, „Bez buntu”), dyskretnie zahaczają też o sprawy wiary („Ehije Aszer Ehije”). Płyta, choć nie rzuca na kolana, warta jest posłuchania, a otwierający ją utwór „Jednokierunkowa” to potencjalny przebój.

Kupisz na: www.ruah.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także