Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wiek niewinności

Nowy Jork, lata siedemdziesiąte XIX w. Młody prawnik Newland Archer jest zaręczony z piękną i cieszącą się doskonałą reputacją May Welland. Ich planowane od dawna małżeństwo ma połączyć dwie bogate i szanowane rodziny.

Kłopoty zaczynają się w momencie, gdy do miasta przybywa z dalekiej Polski kuzynka May, hrabina Ellen Oleńska. Piękna kobieta pragnie rozwieść się z mężem, co skazuje ją na towarzyski ostracyzm. Jej bezpośredniość, swoboda i pewność siebie fascynują jednak Archera, który jest gotów porzucić narzeczoną dla nowej miłości.

Czy spokojnym, aczkolwiek oliwionym hipokryzją życiem miejscowej arystokracji wstrząśnie skandal stulecia? Mało mamy ostatnio melodramatów, bo lepiej sprzedają się komedie romantyczne. Warto więc przypomnieć sobie zaliczany do klasyki gatunku film Martina Scorsese.

Wspaniałe zdjęcia i kostiumy, życiowe role Michelle Pfeiffer i Winony Ryder oraz znakomita muzyka Elmera Bernsteina z pewnością pomogą nam rozwiązać podstawowy dylemat. Kogo bardziej żal? Naszej wygadanej rodaczki Ellen, czy jej pokornej kuzynki z Ameryki? Tak czy inaczej, łzy poleją się prosto do oceanu.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji