Nowy numer 22/2023 Archiwum

Krakowska Piwnica w Warszawie…

Wigilia pod Baranami? Jak najbardziej! Pastelowe piwniczne kolędy i pastorałki znane są od lat.

Towarzyszyły kabaretowi od początku. Artyści skupieni niegdyś wokół Piotra Skrzyneckiego, łamiąc wszelkie konwenanse artystyczne i polityczne, bawią i wzruszają już trzecie pokolenie Polaków. Wydawało się, że po śmierci Skrzyneckiego przed dziesięciu laty Piwnica nie podniesie się.

A jednak już rok później wznowiła działalność i na szczęście nie „odgrzewa kotletów”. Słychać to na płycie, zapisie warszawskiego koncertu sprzed roku. Usłyszymy m.in: Jacka Wójcickiego, Zbigniewa Raja, Olę Maurer, Tadeusza Kwintę i Tamarę Kalinowską. Słuchajcie tej płyty! Jeśli się wam podobało – jak mawiał Skrzynecki – posłuchajcie jeszcze raz. Jeśli nie – podarujcie najlepszym przyjaciołom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Quantcast