Nowy numer 28/2018 Archiwum

Protest Komisji Etyki

Komisja Etyki TVP zajęła się występem piosenkarki Dody w wyemitowanym 19 października programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Komisja stwierdziła, że „uczestnicząca w jury programu »Doda« – Dorota Rabczewska zachowywała się w sposób wulgarny, wręcz obsceniczny. Zdaniem Komisji, nie była to sytuacja przypadkowa, ponieważ Doda była przygotowana na ten dialog.

Krystyna Mokrosińska, przewodnicząca komisji, w orzeczeniu skierowanym do mediów zwraca uwagę, że cieszący się dużą popularnością program oglądają także dzieci i jest czymś niedopuszczalnym, by były narażane na oglądanie występów osób znanych z brukowych, skandalizujących zachowań i wypowiedzi.

W tej sprawie do Komisji Etyki wpłynęły skargi, wiadomo też, że zespół ds. kontaktów z widzami w Biurze Programowym otrzymał listy i telefony od telewidzów oburzonych ignorowaniem w Telewizji Polskiej elementarnych norm dobrego obyczaju i dobrego smaku. „Pogoń za wskaźnikami oglądalności i za sensacją obliczoną na najmniej wybrednego odbiorcę musi napotykać czytelne, nieprzekraczalne granice w telewizji publicznej, która powinna służyć za wzór dla mediów komercyjnych” – kończy swój list Mokrosińska.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji