Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szczerze

Ucieszyła mnie ta płyta. Piosenki Adama znam od lat. Zaskakiwały mnie prostotą, szczerością i ogromną tęsknotą za niebem.

W swych autorskich balladach opowiadał o swej drodze do Boga. Nie było to jednak neofickie: „Alleluja i do przodu”, ale szczera opowieść, pełna słabości, kruchości i upadków.

ADAM PLUCIŃSKI ma rockowe, a nawet metalowe korzenie. To widać, słychać i czuć. Można się było o tym przekonać w znanej piosence Magdy Anioł „Zaufaj”, gdzie śpiewał swym potężnym, zachrypniętym głosem. Dotychczasowe płyty nagrywał własnym sumptem. I choć nie miały szans dotrzeć do szerokiego odbiorcy, Adam nie przejmował się: śpiewam przede wszystkim dla Jezusa – opowiadał.

Wreszcie ukazał się krążek z prawdziwego zdarzenia, a muzyk trafił nawet na okładkę internetowego magazynu muzycznego RUaH.

Album jest dziełem dwóch przyjaciół Adamów. Pluciński zaśpiewał, napisał muzykę i słowa, a Szewczyk zagrał, zaaranżował i zaprogramował instrumenty. To bardzo szczery album. Sporo mówią o nim internetowe komentarze: „Ta płyta jest jak rekolekcje. Przesłanie albumu coś we mnie zmieniło” czy „Ten człowiek jest wielkim odkryciem! Wciąż słucham tej płyty i nie mogę przestać”.

Płytę kupisz na www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także