Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowa ramówka TVP Kultura

Programy publicystyczne, magazyny tematyczne, propozycje dla młodych widzów, nowe pasma filmowe – to wszystko znajdziemy w zimowej ramówce kanału tematycznego TVP Kultura.

Z ciekawszych propozycji zobaczymy m.in. talk-show dla inteligentów, czyli „Socjopatów” Wojciecha Klaty, który poprowadzi rozmowy z indywidualistami polskiej kultury. Mają to być rozmowy zaczepne, przekorne, demaskujące. Kim są najbardziej wyraziste współczesne osobowości twórcze?

Jak funkcjonują w dzisiejszym społeczeństwie? Jak kreują swój wizerunek? Czy podlegają przymusom społecznym? Jak postrzegają siebie, a jak widzą ich inni? Z napięć między tym, co indywidualne, a tym, co społecznie narzucone, wyłania się swoiste „life history matrix” – niezwykły portret współczesnego człowieka, uwikłanego w rozmaite gry społeczne, kulturowe i medialne.

W „Trzecim punkcie widzenia” Marek Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz z dystansem i przymrużeniem oka komentują to, co najważniejsze i najśmieszniejsze w polityce, sztuce, sporcie, czy gospodarce.

Z kolei z przewodnika „Na weekend” dowiemy się, co, gdzie i kiedy warto obejrzeć podczas nadchodzącego weekendu. Znajdą się tu propozycje dla dzieci, rodziców i dziadków, dla tradycjonalistów i eksperymentatorów. A prócz tego zaproszenia do kin, oper, teatrów i na koncerty w całym kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama