Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nowa TV Puls

Marty Pompadour, prezes News Corp Europe, podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział, że koncern jest zainteresowany kupnem kolejnych udziałów w TV Puls.

Od czerwca tego roku mniejszościowym udziałowcem stacji jest kontrolowany przez Ruperta Murdocha jeden z największych koncernów medialnych, News Corporation. – Chcemy odświeżyć i odnowić program TV Puls w ścisłej współpracy z prowincją ojców franciszkanów, w ramówce będą obecne wartości chrześcijańskie – powiedział Pompadour.

Pompadour podkreślił, że stacja chce zbudować silny dział informacyjny „służący widzom, którzy chcą wyrobić sobie niezależną opinię”. Dodał, że obecnie stacja pracuje nad zebraniem zespołu do tego działu. Chcemy zwiększyć udział w oglądalności” – zapowiedział Pompadour. Zaznaczył, że w pierwszym roku działalności stacja chce osiągnąć oglądalność na poziomie stacji TV4. TV Puls zamierza także starać się o wszystkie nowe udostępnione przez KRRiT częstotliwości oraz zwiększenie dystrybucji w sieciach kablowych i satelitarnych.

Obecnie trwają prace nad programem, tworzona jest nowa redakcja. Nowa TV Puls ma zachować swój religijno-społeczny charakter, nawet jeśli zmieni koncesję na uniwersalną. Nowy program widzowie będą mogli zobaczyć prawdopodobnie latem przyszłego roku. O. Zdzisław Dzido, prezes Zarządu Telewizji PULS, ujawnił, że prowincja franciszkanów rozważa nawet odsprzedaż części udziałów News Corporation, „o ile będzie to służyć rozwojowi stacji”.

– Zależy nam na tym, by zaistniała katolicka telewizja, jakiej jeszcze nie ma – powiedział o. Dzido. Dariusz Dąbski, przewodniczący rady nadzorczej TV Puls, potwierdził, że stacja stara się o zmianę koncesji ze specjalistycznej na uniwersalną, ale, jak zaznaczył, nie oznacza to znaczącego zmniejszenia ilości religijnych programów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama