Nowy numer 25/2018 Archiwum

Adwent w Pulsie

Na Adwent TV Puls przygotowała cykl rekolekcji, którego pierwsze trzy odcinki będą nosić tytuł „Na dobry początek”. 4, 5 i 6 grudnia autorzy programu, Agnieszka Porzezińska i o. Mirosław Pilśniak, dominikanin, będą szukać odpowiedzi na pytania, które większość z nas sobie zadawała lub wciąż zadaje

Czy możliwe jest po-rozumienie ponad płciami, czy oczekiwania kobiet i pragnienia mężczyzn mogą odnaleźć pokój bez wojny, jak siebie szukać, żeby odnaleźć spełnienie. W pierwszym odcinku prowadzący zastanawiają się, czy prawdziwy mężczyzna to rzeczywiście „napakowany” osiłek, który nigdy nie płacze, i kiedy chłopiec przemienia się w mężczyznę? Czy skazany jest na wieczne niepowodzenia w rozumieniu kobiecej psychiki?

W drugiej części ojciec Stanisław Pilśniak spróbuje wyjaśnić, dlaczego kobieta myśli sercem i dlaczego tak często nie rozumie samej siebie? Jak wychować dziewczynkę na szczęśliwą kobietę? Czy niepowodzenia w relacjach z ojcem muszą zaowocować w dorosłym życiu?

Natomiast w trzecim odcinku cyklu Agnieszka Porzezińska rozmawiać będzie z o. Mirosławem Pilśniakiem o jedności między mężczyzną a kobietą, o ich wzajemnych relacjach i o seksie. Czy miłość fizyczna jest niezbędna aby małżeństwo przetrwało? Jak spotkać się w swoich oczekiwaniach, pragnieniach i potrzebach? Czy możliwy jest koniec „wojny domowej”? Jak ustalić warunki „rozejmu”?

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji