Nowy numer 21/2018 Archiwum

'Plebania' w górę

O 277 tys. widzów powiększyła się średnia widownia serialu „Plebania” w tegorocznej jesiennej ramówce w porównaniu z tym samym okresem 2005 roku.

Spośród polskich seriali telewizyjnych „Plebania” znajduje się na trzecim miejscu pod względem średniej oglądalności, jest też najlepiej oglądanym serialem TVP1, wyprzedzając „Klan”.

Już w styczniu w Jedynce pojawi się nowy serial zatytułowany „Dwie strony medalu”. Jego akcja rozgrywać się będzie w klubie sportowym, który jest prawdziwym centrum życia 20-tysięcznego Szczelina, miasteczka gdzieś w zachodniej Polsce. Jak zapowiadają autorzy serialu, przedstawi on kulisy walki o sportowe trofea, czyli tytułową drugą stronę medalu, czasem radosną, czasem mroczną, zapisywaną przez codzienne drobne zwycięstwa i porażki.

W serialu wystąpią m.in. Daniel Olbrychski, Sławomir Orzechowski, Monika Jarosińska, Gabriela Kownacka i Ewa Wencel. Scenariusz „Dwóch stron medalu” przygotowali Jarosław Sokół i Stanisław Krzemiński, który zarazem był jego pomysłodawcą, a reżyseruje go Grzegorz Warchoł. Producentem serialu jest współproducent „Plebanii”, firma Besta Film.

« 1 »
oceń artykuł