Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wyścig w kanałach

Jeszcze w tym roku stacja TVN we współpracy z Discovery zamierza uruchomić kanał tematyczny Historia, natomiast w przyszłym nie planuje już żadnych nowych. Jak wiadomo telewizja publiczna również prowadzi zaawansowane prace nad powstaniem kanału Historia.

Obecnie grupa TVN nadaje 10 kanałów, w tym siedem tematycznych.

W TVP rodzą się koncepcje nowych kanałów tematycznych. „Myślimy o stworzeniu kanału, który zajmowałby się nie tylko transmisją, ale przybliżał też prace parlamentu, tzn. pokazywał, co się tam dzieje i przekładał to na język zrozumiały dla odbiorcy” – powiedział prezes TVP Bronisław Wildstein podczas spotkania z dziennikarzami.

W tym poświęconym parlamentowi kanale mógłby się znaleźć nie tylko polski Sejm i Senat, ale też parlament europejski i Rada Europy. „Jest tam masa ciekawych inicjatyw ustawodawczych, procesów legislacyjnych. Można by było znaleźć dla tego ciekawą formę telewizyjną” – powiedział szef Agencji Informacyjnej Andrzej Mietkowski.

Obecnie transmisje z obrad parlamentu są transmitowane w TVP3, a w przyszłości przejmie je powstająca TVP-INFO, która ma rozpocząć emisję do połowy przyszłego roku. W nowej stacji ma pracować około stu osób. Na razie trwają prace nad skompletowaniem zespołu i poszukiwaniem miejsca na newsroom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji