Nowy numer 49/2023 Archiwum

Zakochani w górach

W górach, jak widać na okładce, jesień. Można wyruszać na szlaki. Przypomina nam o tym już piąte wydawnictwo serii „W górach jest wszystko, co kocham”. Kto by pomyślał, że ta spontanicznie zrodzona akcja tak się rozwinie...

Co roku wychodzi kolejna płyta. Na krążku zatytułowanym po prostu „Miłość z gór” usłyszymy kilkanaście nowych, premierowych utworów m.in.: Domu o zielonych progach, Majstrów gór, Roberta Marcinkowskiego, Grupy Pelton i Tomka Jarmużewskiego. Piosenki z tej płyty słychać było na tegorocznych Śpiewankach Turystycznych w Muszynie, Gorcstoku czy Szklarskiej Porębie.

„Wszystko zaczęło się w górach – opowiadają animatorzy projektu. – Byliśmy oczarowani pięknem gór, każdy z nas powracał do nich z radością. Na szlaku naszych wędrówek poznawaliśmy ludzi, którzy, jak to ktoś kiedyś stwierdził, mają taką samą poetykę przetrwania.

Nieodłącznym elementem tych spotkań była gitara i wspólne śpiewy, które często trwały przez wiele dni, a nieraz i nocy”. Coraz częściej słychać je na górskich szlakach, na rajdach i przy ogniskach. A oto przecież chodziło. Ty też możesz je zaśpiewać. Strona internetowa płyty (www.wgorach.art.pl) zawiera i mp3, i starannie przygotowany śpiewniczek.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza