GN 2/2019 Archiwum

Filmy i ... dotacje

Filmy o tematyce historycznej, które w tym roku uzyskały dofinansowanie PISF * Filmy, które uzyskały pozytywną ocenę ekspertów, decyzja o dofinansowaniu zostanie podjęta później * Dotacje na przygotowanie projektów filmowych

Filmy o tematyce historycznej, które w tym roku uzyskały dofinansowanie PISF

„Post mortem. Opowieść katyńska”
, reż. Andrzej Wajda. Film z perspektywy tużpowojennej ukazuje przeszkody, na jakie natrafił przekaz o prawdzie o Katyniu. Dofinansowanie w wysokości 6 000 000 zł.
„Strajk – Bohaterka Gdańska”, reż. Volker Schlöndorf. Opowiedziana w nim historia inspirowana jest losami Anny Walentynowicz. Koprodukcja, 300 000 zł.

Filmy, które uzyskały pozytywną ocenę ekspertów, decyzja o dofinansowaniu zostanie podjęta później

„Stankiewicz”
, reż. Władysław Pasikowski . Ekranizacja prozy Eustachego Ryskiego. Głównym bohaterem jest Hubert Stankiewicz, oficer armii carskiej, syn powstańca styczniowego. Ubiega się o dofinansowanie w wysokości 5 100 000 zł.
„Popiełuszko”, reż. Rafał Wieczyński. Biograficzny film o księdzu Jerzym Popiełuszce. Ubiega się o dofinansowanie w wysokości 4 000 000 zł.

Dotacje na przygotowanie projektów filmowych

„Jadwiga Andegawenka”
, reż. Krzysztof Zanussi. Film koncentruje się na dwóch tygodniach życia królowej Jadwigi, które wpłynęły na dalsze losy Rzeczypospolitej. Dotacja w wysokości 76 000 zł.
„Kurier z Warszawy”, reż. Juliusz Machulski. Film o wojennych losach Jana Nowaka- -Jeziorańskiego. Dotacja w wysokości 100 000 zł.
« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji