Nowy numer 44/2020 Archiwum

Polecamy w TV

Perły Toskanii. Z Chianti do Mugello, Niedziela 12 lutego 2006, Telewizja Puls 14.50 * Przesłanie wiary, Poniedziałek 13 lutego, TVP 2 14.20

Perły Toskanii. Z Chianti do Mugello
Niedziela 12 lutego 2006
Telewizja Puls 14.50

Perły Toskanii to niezwykle interesująca seria dokumentów, które przedstawiają Toskanię oraz dzieła sztuki, które po dziś dzień zdobią tę krainę. To również podróż po wielkich dziełach sakralnej architektury, która przybliża nam historię i rozwój chrześcijańskiej wiary. W kościołach, klasztorach, opactwach, sanktuariach, muzeach dużych i małych poznajemy zgromadzone tam dzieła Cimabuego, Giotta, Duccia, Brunelleschiego, Masaccia, Donatella, Fra Angelica, della Francesca, Michała Anioła oraz innych wielkich mistrzów.

Przesłanie wiary
Poniedziałek 13 lutego
TVP 2 14.20

Od 11 do 13 listopada 2005 roku w Katowicach odbył się Festiwal Muzyki Gospel „Go Gospel”. Impreza ta, pomyślana jako całościowa prezentacja sztuki muzycznej dedykowanej Stwórcy, od kilku lat ma swoje edycje w wielu krajach europejskich. Adam Kraśnicki, autor reportażu, szukał odpowiedzi na pytanie, co stanowi fenomen tej sztuki służącej Bogu i ludziom. Pokazał wartości uniwersalne przekazywane w tej muzyce, która integruje wykonawców i słuchaczy pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. W reportażu znalazły się opinie i komentarze znawców muzyki gospel, a ilustrację muzyczną stanowiły najciekawsze utwory prezentowane przez wykonawców profesjonalnych i amatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama