Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Naprawdę

Msza młodych to najnowszy projekt MAGDY ANIOŁ. Wokalistka, która świętuje właśnie 5. rocznicę obecności na scenie muzyków chrześcijan, śpiewa na swej płycie wprost: „Kiedyś wino i chleb, teraz ciało i krew, możesz wierzyć lub nie, to naprawdę dzieje się”.

Ta momentalnie wpadająca w ucho, utrzymana w konwencji kanonu piosenka już zaczęła żyć własnym życiem, a młodzi śpiewają ją na swych wspólnotowych spotkaniach.

NAPRAWDĘ – tytuł płyty mówi wszystko. „Nie wyobrażam sobie życia bez Eucharystii” – opowiada Adam Szewczyk, kompozytor i autor tekstów. – Jeśli ktoś szuka klimatu muzyki liturgicznej, to niech o tej płycie zapomni! Stylistyka tych piosenek to rockowo-folkowe granie. Wyjątkiem są części stałe (Kyrie, Sanctus, Agnus Dei).

Poszczególne piosenki są ściśle inspirowane konkretnymi fragmentami Mszy i prowadzą nas po kolei przez wszystkie jej części. Jest rock, folk, reggae. Nawet bawimy się w raperów. Wszystko zagrane i zaśpiewane „po naszemu”: prosto, radośnie i energicznie – dodają muzycy.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji