Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Naprawdę

Msza młodych to najnowszy projekt MAGDY ANIOŁ. Wokalistka, która świętuje właśnie 5. rocznicę obecności na scenie muzyków chrześcijan, śpiewa na swej płycie wprost: „Kiedyś wino i chleb, teraz ciało i krew, możesz wierzyć lub nie, to naprawdę dzieje się”.

Ta momentalnie wpadająca w ucho, utrzymana w konwencji kanonu piosenka już zaczęła żyć własnym życiem, a młodzi śpiewają ją na swych wspólnotowych spotkaniach.

NAPRAWDĘ – tytuł płyty mówi wszystko. „Nie wyobrażam sobie życia bez Eucharystii” – opowiada Adam Szewczyk, kompozytor i autor tekstów. – Jeśli ktoś szuka klimatu muzyki liturgicznej, to niech o tej płycie zapomni! Stylistyka tych piosenek to rockowo-folkowe granie. Wyjątkiem są części stałe (Kyrie, Sanctus, Agnus Dei).

Poszczególne piosenki są ściśle inspirowane konkretnymi fragmentami Mszy i prowadzą nas po kolei przez wszystkie jej części. Jest rock, folk, reggae. Nawet bawimy się w raperów. Wszystko zagrane i zaśpiewane „po naszemu”: prosto, radośnie i energicznie – dodają muzycy.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza