Nowy numer 48/2020 Archiwum

Polecamy w TV

25 lat pontyfikatu Jana Pawła II, Poniedziałek, 15 sierpnia , TVP 2 14.55 * Pociąg życia, Sobota, 20 sierpnia, Polsat 12.35

25 lat pontyfikatu Jana Pawła II
Poniedziałek, 15 sierpnia
TVP 2 14.55

Autorzy włoskiego dokumentu zrealizowanego z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II przypominają najpiękniejsze chwile, wzruszające momenty i niezapomniane spotkania, których zebrało się bardzo wiele przez ćwierćwiecze. Niektóre zdjęcia już dawno przeszły do historii. Jeszcze raz oglądamy Papieża z oddanymi mu wiernymi, z dziećmi i młodzieżą, pogrążonego w modlitwie, spacerującego w górach, po łąkach, zadumanego, śmiejącego się, trzymającego w ramionach misia koalę, odwiedzającego zamachowca Alego Agcę. Dokumentaliści przypominają dzieciństwo i krakowską młodość Karola Wojtyły, pokazują ukochane Wadowice i dom rodzinny. Oglądamy pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny, a także na Kubę, do Afryki i spotkania z największymi przywódcami krajów.

Pociąg życia
Sobota, 20 sierpnia
Polsat 12.35

Gdzieś w Europie, podczas II wojny światowej Żydzi z małej wioski, chcąc się ratować przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego, budują własny pociąg, którym zamierzają uciec do Palestyny. Jedni grają eskortowanych, inni ich nazistowskich strażników, ale w drodze uczestnicy maskarady zbytnio zaczynają się wczuwać w swoje role. Warto również dodać, że co prawda film ten pojawił się na ekranach kin wkrótce po oscarowej tragikomedii Benigniego „Życie jest piękne”, jednak został zrealizowany wcześniej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama