Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W krainie białych kruków

Unikatowe „białe kruki” i poszukiwane podręczniki. Nowości wydawnicze i nagrania muzyczne. Na katowickim kiermaszu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W Katowicach odbył się I Kiermasz Wydawców Katolickich. – Cieszę się, że Katowice, tak jak Warszawa, mają swoje spotkanie książkowe. Ważne, że w tym uprzemysłowionym regionie książka jest nadal oczekiwana i potrzebna – mówił podczas otwarcia Metropolita górnośląski, a zarazem honorowy patron przedsięwzięcia.

Św. Jaceki Głos Ojca Pio
Katowicką imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Wydawców Katolickich we współpracy z Księgarnią św. Jacka z Katowic. Ta jedna z najstarszych oficyn wydawniczych obchodzi w tym roku 80-lecie istnienia. Na firmowym stoisku można było zobaczyć przedwojenne wydania między innymi 151 pastorałek w formacie kieszonkowym.

Na dwa dni, 3 i 4 czerwca, do Katowic przyjechało prawie czterdzieści spośród osiemdziesięciu liczących się wydawców katolickich. W gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego swoje tytuły prezentowali wydawcy z Krakowa, Warszawy, Poznania, Kielc, ale i z Ząbek i Włocławka. – Najbardziej cieszy mnie obecność oficyn starych, z tradycjami, ale też i tych, które przyjechały z odległych części Polski, jak SOLITON z Sopotu – mówił wiceprezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i prezes Księgarni św. Jacka ks. Krystian Kukowka. – W kraju, oprócz Targów Książki Katolickiej w Warszawie, Kiermaszu Wydawców Katolickich w Lublinie, nie ma wielu podobnych imprez.

Targowe propozycje
Ks. Zbigniew Rembisz z wydawnictwa „Pallottinum” reklamował unikatową choć, jak zaznaczył, deficytową kolekcję wydawnictwa pod tytułem „Nauczanie papieskie”. Od początku pontyfikatu tłumaczą na polski i publikują wszystkie przemówienia Jana Pawła II. – Na razie pracujemy nad tekstami z roku 1997, ale jesteśmy dumni, bo nie słyszałem, żeby ktoś inny na świecie podjął się podobnego zadania – informuje ks. Rembisz. – To będzie niezastąpione źródło informacji o tym pontyfikacie.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji