Nowy numer 43/2020 Archiwum

Świadectwo” przyjaciela

Ludzie nie chcą zapomnieć postaci Ojca Świętego. Wracają do niego. Co więcej, chcą jeszcze bardziej zgłębić tę postać i to wszystko, co nam zostawił”.

To właśnie, jak podkreśla kard. Stanisław Dziwisz, zadecydowało, że powstała książka „Świadectwo”. Jest ona niezwykle osobistym i przejmującym wspomnieniem, które ukazuje Karola Wojtyłę prywatnie oraz w czasie jego posługi, najpierw w Polsce, a następnie w Watykanie.

Jak podkreślają włoscy komentatorzy, o wyjątkowości tej pozycji decyduje sposób, w jaki kard. Dziwisz z pomocą narratora Gian Franco Svidercoschiego opowiada o Papieżu.

Nie dążąc do sensacji, daje świadectwo, które pozwala odkryć wiele nieznanych dotąd faktów. Pomagają one jeszcze lepiej zrozumieć, kim był Jan Paweł II, oraz wyjaśniają pewne jego gesty, wypowiedzi, decyzje, których głębokiego sensu do końca niekiedy nie rozumiano.

Książkę czyta się jednym tchem, ponieważ jest to absolutnie jedyne i niepowtarzalne świadectwo. Według watykańskiego rzecznika prasowego o. Federico Lombardiego, „Świadectwo” to także wielki wkład do sprawy beatyfikacji Karola Wojtyły.

Książkę można kupić na www.sklep.wiara.pl
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama