Nowy numer 2/2021 Archiwum

Uniwersytet staje się pełniejszy

Delegacja władz uniwersytetu wraz z Arcybiskupem katowickim udała się i do Ojca Świętego, aby podziękować za powołanie Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

WZAJEMNE UBOGACENIE
Słowo Ojca Świętego Jana Pawła II podczas audiencji dla delegacji Uniwersytetu Śląskiego


Serdecznie witam Państwa! Dziękuję Księdzu Arcybiskupowi i Panu Rektorowi za wypowiedziane tu słowa. Cieszę się, że mogę gościć tak znamienitych przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego wraz z Ordynariuszem katowickim i Prezydentem miasta.

W klasycznym rozumieniu uniwersytet nie mógł istnieć bez wydziału teologicznego - był jakby niepełny. Dziś to się zmieniło. Okazuje się jednak, że obecność nauk teologicznych, pośród innych dziedzin zgłębianych na uniwersytecie, stwarza możliwości cennej wymiany myśli. Fides et ratio spotykają się w poszukiwaniu mądrości. Posługują się innymi narzędziami i metodami, ale ubogacają się wzajemnie na drodze odkrywania wielorakich wymiarów prawdy.

Życzę, aby Uniwersytet Śląski w Katowicach mógł cieszyć się obfitymi owocami tej współpracy, która rozpoczęła się przed czterema laty. Proszę Pana Rektora i Was, Szanowni Państwo, o przekazanie mojego pozdrowienia i błogosławieństwa wszystkim profesorom i studentom Waszej uczelni.
Szczęść Boże!

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama