Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zgłoś swojego proboszcza

W twojej parafii wiele się dzieje, proboszcz jest postacią nietuzinkową, łączy mistykę z praktyką, ma ciekawe pomysły i potrafi nimi zarażać parafian... – zgłoś swojego proboszcza do konkursu.

W twojej parafii wiele się dzieje, proboszcz jest postacią nietuzinkową, łączy mistykę z praktyką, ma ciekawe pomysły i potrafi nimi zarażać parafian... – zgłoś swojego proboszcza do konkursu.

Do 28 lutego można zgłaszać kandydatów na Proboszcza Roku, wybieranego przez Katolicką Agencję Informacyjną i Redakcję Katolicką TVP. To już trzecia edycja konkursu.

W ubiegłym roku parafianie zgłosili do konkursu ponad sześciuset – ich zdaniem – wyjątkowych proboszczów. W dwunastce finalistów znaleźli się księża, którzy w swoich parafiach potrafią połączyć duszpasterstwo z działaniem na rzecz lokalnej społeczności. Urządzili parafialne biura pracy dla bezrobotnych, kluby sportowe, ogródki jordanowskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego, zbudowali ścianki wspinaczkowe, otworzyli apteki dla ubogich, noclegownie dla bezdomnych, organizują parafialne przeglądy twórczości religijnej, uczą innych ikebany... I najczęściej pochodzą z małych, wiejskich parafii.

Proboszczem 2004 r. został ks. Andrzej Godlewski z parafii Krzyża Świętego w Łomży. Z jego inicjatywy w parafii powstało Centrum Katolickie – z darmową kawiarenką dla dzieci i młodzieży, salą komputerową, salą zabaw dla maluchów i biblioteką. Uruchomił też dla parafian Szkołę Rodzenia, Centrum Pomocy Rodzinie, punkt wymiany rzeczy „Możesz Pomóc” oraz poradnie: onkologiczną, rodzinną i wychowawczą, dla alkoholików. Parafia organizuje obozy, zimowiska i wakacje w mieście. Ma własne Radio Nadzieja oraz tygodnik „Nadzieja”. W listopadzie ks. Godlewski otrzymał list od Ojca Świętego, z błogosławieństwem dla Proboszcza 2004 r.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama