Będzie synod dla Afryki

Benedykt XVI zwołał drugie zgromadzenie specjalne Synodu Biskupów dla Afryki. Odbędzie się ono w Watykanie od 4 do 25 października 2009 r.

W Watykanie

|

06.07.2007 10:42 GN 27/2007

dodane 06.07.2007 10:42

Papież zatwierdził też temat zgromadzenia, który brzmi: „Kościół w Afryce na służbie pojednania, sprawiedliwości i pokoju”. Przygotowania do synodu trwają od ponad dwóch lat. Obecnie w diecezjach afrykańskich czytany jest ogłoszony w ub. roku dokument roboczy, zwany „Lineamenta”. Opracowywane są też odpowiedzi na dołączone do dokumentu pytania.

Pierwszy Synod Biskupów poświęcony Afryce, zwołany przez Jana Pawła II, odbył się w Rzymie w 1994 r. Według najnowszych danych Watykanu, wzrasta liczba katolików w Afryce. Wśród nich pracuje też coraz więcej miejscowych księży, zakonników i zakonnic oraz świeckich katechistów.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

W Watykanie

Zapisane na później

Pobieranie listy