Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rok ze św. Pawłem

Bazylika św. Pawła za murami. Rok św. Pawła ogłosił Benedykt XVI podczas nieszporów w wigilię uroczystości Świętych Piotra i Pawła, patronów Rzymu.

Będzie on obchodzony od 29 czerwca 2008 do 29 czerwca 2009. Okazją do ogłoszenia Roku św. Pawła jest dwutysięczna rocznica jego urodzin. Zdaniem historyków, Apostoł Narodów urodził się między 7 a 10 r. po Chrystusie. Głównym miejscem obchodów będzie Rzym, a zwłaszcza Bazylika św. Pawła za Murami, zbudowana na grobie Apostoła.

Papież zwrócił uwagę na wymiar ekumeniczny Roku św. Pawła. „Apostoł Narodów, szczególnie zaangażowany w niesienie Dobrej Nowiny wszystkim narodom, zabiegał o jedność i zgodę wszystkich chrześcijan. Niechaj zechce prowadzić i nas w pokornym i szczerym poszukiwaniu pełnej jedności wszystkich członków mistycznego Ciała Chrystusa” – powiedział.

W nabożeństwie uczestniczyli prawosławni metropolici Emanuel i Genadios, reprezentujący Ekumeniczny Patriarchat Konstantynopola na uroczystościach ku czci świętych Piotra i Pawła – patronów Kościoła Zachodniego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama