"Franek - doświadczyliśmy cudu"

- Pan doktor bez ogródek powiedział, że gdyby było to jego dziecko, to by je po prostu usunął. Poklepał mnie przy tym po ramieniu i powiedział, że wszystko będzie dobrze, „będziecie mieli jeszcze zdrowe dzieci” – wspomina Olga Dębowska.

Aborcja była jedyną opcją, jaką jej przedstawiono, gdy u jej synka zdiagnozowano wadę genetyczną. Choć Olga i jej Mąż Paweł żyli wtedy oddaleni od Boga, zwrócili się do Niego o pomoc. Sięgnęli po różańce, wybrali się do sanktuariów w Łagiewnikach i Wąwolnicy.

Franek dzisiaj ma trzy lata. Jest niepełnosprawny, ale większość z przewidywań lekarzy się nie potwierdziła. Olga i Paweł zgodnie podkreślają, że chłopiec odmienił ich życie. Wyleczył z egoizmu, zbliżył do siebie i Boga. Modlili się o cud dla swojego dziecka, tymczasem to on stał się cudem dla nich. 

Historia Franka oraz jego rodziców przedstawiona została w najnowszym reportażu fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego.

Franek – doświadczyliśmy cudu

Franek - doświadczyliśmy cudu
Grupa Proelio


 „Historia Olgi i Pawła, to nie tylko świadectwo pro-life, ale też poruszająca historia nawrócenia, odnalezienia Boga oraz wartości, na których warto opierać życie.” - podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Prezes Fundacji Grupa Proelio”.  

Bohaterowie reportażu przyznają, że przez wiele lat żyli w związku bez ślubu, a ich życie było typowo hedonistyczne. Gdy dowiedzieli się o diagnozie dziecka, płakali i rozpaczali, a nawet mieli moment gdy rozważali aborcję. Nie chcieli mieć niepełnosprawnego dziecka, przerażała ich myśl, że do końca życia będą musieli się kimś zajmować, komuś oddawać i poświęcać. Ale finalnie w momencie próby zaufali Bogu i dziś są zupełnie innymi, szczęśliwymi ludźmi z dzieckiem, które bardzo kochają. 

„W historii Olgi i Pawła uderza to, że oni nie byli jakimiś gorliwymi katolikami, którym łatwo przyszło przyjęcie niepełnosprawnego dziecka. Wręcz przeciwnie. Myślę, że wielu ludzi może odnaleźć się w ich sytuacji. Olga i Paweł pokazują, jak pięknie może wyglądać życie, jeśli nie ulegnie się lękowi oraz jeśli zawierzy się Bogu” - mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

"Mamy nadzieję, że ta historia dotrze do ludzi, którzy są w takiej sytuacji, w jakiej my byliśmy kiedyś. I że uratuje ludzkie życie" – dodają Olga i Paweł Dębowscy, rodzice Franka.

Reportaż „Franek – doświadczyć cudu” zrealizowany został w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już szesnaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę: https://cudzycia.pl/ oraz poprzez media społecznościowe: https://www.facebook.com/grupaproelio/
https://www.instagram.com/grupaproelio/

« 1 »

Fundacja Grupa Proelio