Nowy numer 47/2020 Archiwum

Przeżyłem niezapomniane dni

Audiencja generalna. Benedykt XVI podzielił się refleksjami na temat XX Światowych Dni Młodzieży w Kolonii. Papież powiedział, że były to niezapomniane dni spotkania z młodymi z całego świata, którzy „wpierw zatrzymali się nad brzegiem Renu i zgotowali mi gorące przyjęcie”. .

Przypomniał, że z serca starej Europy, która w ubiegłym stuleciu poznała tragiczne konflikty i nieludzkie reżimy, młodzi dali ludzkości przesłanie nadziei, „która nie rozczarowuje ponieważ oparta jest na słowie Bożym, które stało się ciałem w Jezusie Chrystusie, umarłym i zmartwychwstałym dla naszego zbawienia”.

Wezwał do modlitwy, aby młodzi ludzie z Kolonii zabrali ze sobą światło Chrystusa, które jest prawdą i miłością,i aby nieśli je wszędzie. „W ten sposób dzięki mocy Ducha Świętegoi dzięki pomocy łaski Bożej będziemy świadkami wiosny nadziei w Niemczech, w Europie i na całym świecie. Ufam, że wszystkie te spotkania przyniosą błogosławione owoce. Bogu dziękuję za ten czas wspólnego dawania świadectwa wiary, nadziei i miłości” – dodał Ojciec Święty.

„Były to przede wszystkim niezapomniane dni spotkania z młodymi z całego świata” – powiedział papież Benedykt XVIw czasie audiencji ogólnej po powrocie ze swojej pierwszej zagranicznej podróży – do Kolonii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama