Nowy numer 47/2020 Archiwum

GN Tarnów - poleca

Pątnicy XXI wieku - Twarzą ku niebu

Na świecie, rocznie, w różnych pielgrzymkach bierze udział ok. 240 mln osób, z tego 180 mln to chrześcijanie. Wśród nich są też pielgrzymi z diecezji tarnowskiej.

Pobudka we wczesnych godzinach porannych, szybkie śniadanie, chwila modlitwy i refleksji, czy wszystko zapakowane - i w drogę. Pierwszy dzień bywa zwykle trudny. Większość osób się nie zna. Czasami jest jeszcze ktoś na wózku i nie wiadomo jak się w jego obecności zachować. Na dodatek trzeba poddać się obowiązującym zasadom. Ale to właśnie dzięki nim anonimowy tłum szybko staje się wspólnotą, a wyjazd na długo pozostaje w pamięci i sercu.

(…)
Rekolekcje w drodze
W 2001 roku, przy sanktuarium NMP z LOURDES w Porąbce Uszewskiej, zostało powołane Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe. – To nie tylko Biuro, ale przede wszystkim duszpasterstwo – mówi ks. Czesław Konwent, dyrektor DBP. – To tutaj przygotowujemy program pielgrzymek i opracowujemy przewodniki. Wszystko po to, aby ten czas, łączący ludzi z Bogiem i między sobą miał wymiar duchowy i był rekolekcjami w drodze – dodaje. - Jako pilot wycieczek brałem udział w wielu wyjazdach – wspomina pan Janusz Jasielec z Nowego Sącza.- Gdy jednak odkryłem ducha pielgrzymek, zrezygnowałem z wcześniejszych wyjazdów i teraz jeżdżę już tylko z pielgrzymami.
(…)
Pielgrzymka jest wędrówką, jak całe życie człowieka. Pozwala doświadczyć ograniczeń ziemskiego przechodnia i mocy Boga, wspierającego zawsze w drodze. Daje możliwość, aby się podźwignąć wzwyż i podumać nad sobą. To zwrócenie twarzy i serca ku niebu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama