Nowy numer 47/2020 Archiwum

GN Sandomierz - poleca

XIV Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę - Cztery tysiące maturzystów wraz z opiekunami z diecezji sandomierskiej przybyło 5 marca do jasnogórskiego sanktuarium, by powierzyć Maryi swoją przyszłość, prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz dziękować za rodziców, nauczycieli i katechetów.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana w bazylice przez 50 kapłanów pod przewodnictwem bp. Andrzeja Dzięgi. W homilii biskup sandomierski prosił maturzystów, aby wybierali tylko te wartości, które w perspektywie lat i wieczności okażą się warte zapłacenia nawet wysokiej ceny. Stwierdził, że dzisiejszy świat proponuje młodym zmieniające się mody, szybki majątek dla nielicznych, karierę i swawolę. Pytał, czy proponowane wartości są warte tak wielkiej ceny jak rezygnacja ze spraw ducha, wiary, rodziny, spraw, które decydują o przyszłości i wieczności. Następnie wskazał na pokusy, które grożą młodym ludziom: zapatrzenie się w sprawy osobiste, zepchnięcie spraw rodziny na drugi plan i nieangażowanie się w życie społeczne i polityczne.

- Myśląc o małżeństwie, pragnij je takim, jakie Bóg stworzył, choć ono kosztuje - mówił ordynariusz.
Pielgrzymka maturzystów odbywa się co roku od 1992 r. Hasłem tegorocznej XIV pielgrzymki były słowa: "Młodzi nadzieją rodziny".

Maturzyści z Annopola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Połańca i Stalowej Woli poprowadzili Drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Stalowej Woli przedstawiła program artystyczny pt. "Znaleźć szczęście”. Na zakończenie maturzyści z Sandomierza poprowadzili w kaplicy Cudownego Obrazu modlitwę różańcową i zawierzyli wszystkich Maryi. Liturgię Mszy św. przygotowała młodzież z Janowa Lubelskiego i Opatowa. Organizatorem pielgrzymki był ks. Bogdan Piekut, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama