Nowy numer 20/2024 Archiwum

GN Sandomierz poleca

Biskup sandomierski wśród dziennikarzy

Redakcja sandomierska ,,GOŚCIA NIEDZIELNEGO” była organizatorem pierwszego spotkania opłatkowego dziennikarzy z naszego regionu, które odbyło się 22 stycznia br. na terenie parafii św. Pawła w Sandomierzu. Środowisko dziennikarskie z radością przyjęło fakt, iż patronat nad nim przyjął i swoją obecnością zaszczycił je bp prof. dr hab. Andrzej Dzięga.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła, której przewodniczył bp sandomierski Andrzej Dzięga w asyście ks. Dariusza Woźniczki, koordynatora stron internetowych diecezji sandomierskiej oraz ks. Romana B. Sieronia, dyrektora sandomierskiego GN.

Zebranych gości powitał gospodarz miejsca ks. kanonik Krzysztof Rusiecki. Uroczystą celebrę uświetnił swym śpiewem sandomierski Chór Katedralny pod dyrekcją s. Marioli Konopka SNMPN.

W homilii ks. Biskup powiedział, iż współczesny człowiek przeżywa głód zaufania do przekazywanego słowa, bo często jest ono manipulowane i wykorzystywane, by odbiorcę uczynić gorszym. - Wiele dobra można uczynić słowem pełnym zaufania i cierpliwości, które zdolne jest serce przemienić, dzięki któremu człowiek dojrzewa i dźwiga się – stwierdził.

Po Eucharystii w sali plebanii bp Dzięga spotkał się na opłatku z dziennikarzami naszego regionu, reprezentującymi kilkanaście redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych. Podczas składania życzeń ks. Biskup nazwał dziennikarzy sługami słowa i życzył, aby każde ich słowo było słowem prawdy, dobra i nadziei. Pasterz diecezji wyraził także nadzieję, aby spotkania opłatkowe ludzi mass – mediów stały się tradycją.

Sandomierska redakcja GN wyszła z inicjatywą organizowania konferencji prasowych przed ważnymi wydarzeniami diecezjalnymi, które umożliwią szeroką wymianę informacji z mediami jak również uczynienia z uroczystości kościelnych okazji do promocji Sandomierza i całej diecezji w skali kraju. Po spotkaniu bp ordynariusz odwiedził siedzibę redakcji sandomierskiego GN oraz pobłogosławił redaktorom i współpracownikom.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy