Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gość Niedzielny się odwołuje

2 listopada redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” ks. Marek Gancarczyk i Archidiecezja Katowicka odwołali się od wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie jaką wytoczyła nam Alicja Tysiąc. Wyrok sądu, nakazujący przeproszenie pani Alicji Tysiąc na łamach „Gościa Niedzielnego” oraz wypłatę jej 30 tys. zł tytułem zadośćuczynienia, uważamy za rażąco niesprawiedliwy.

Oświadczenie redakcji Gościa Niedzielnego
w sprawie apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach

Więcej :.


Wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach wraz z uzasadnieniem (pdf)

Dlaczego składamy apelację?

Wyrok za ogólną wymowę
Warto zwrócić uwagę na fakt, że z czterech postawionych nam zarzutów, Sąd za zasadny uznał tylko jeden, zresztą także absurdalny, gdyż dotyczący słów, których nie napisaliśmy.
Więcej :.


Co powie sąd... apelacyjny?
Nauczanie Kościoła przedstawiane w przestrzeni publicznej to „język nienawiści” - tak szokujący wniosek płynie z pisemnego orzeczenia wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie, jaką Alicja Tysiąc wytoczyła „Gościowi Niedzielnemu”.
Więcej :.


Spór o prawdę
Proces, który wytoczyła "Gościowi" Alicja Tysiąc, jest wyrazem głębokiego sporu cywilizacyjnego, toczącego się obecnie na świecie. Po jednej stronie stoją ludzie religijni i zwolennicy wartości konserwatywnych, po drugiej - permisywizmu moralnego, aborcji czy eutanazji.
Więcej :.


Wyrok kagańcowy
Wyrokiem Sądu Okręgowego w Katowicach zostaliśmy skazani na przeproszenie Alicji Tysiąc oraz wypłacenie jej zadośćuczynienia za słowa, które nigdy w "Gościu" nie były publikowane.
Więcej :.


Przebieg procesuArtykuły, na które powoływali się pozywającyPo wyroku powiedzieli« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL