Nowy numer 22/2023 Archiwum

Psalm 33. On jest naszą pomocą i tarczą

Rozważamy słowa z psalmów z kolejnych dni Adwentu. Środa, Psalm 33.

Jakże to korzystny dla człowieka opis rzeczywistości, a zarazem pełna nadziei perspektywa. Bóg przenika nasz świat w pełni. Od Niego się wszystko zaczyna, On jest we wszystkim, nic nie umknie Jego oczom. Dlaczego to jest takie niesamowite? Bo Bóg jest miłością. Ratunkiem dla świata. "Spogląda na wszystkim mieszkańców ziemi. On, który ukształtował każdemu z nich serce".

Autor psalmu przedstawia nam piękno i kwintesencję bojaźni Bożej, która nie jest jakimś rodzajem strachu, czymś na kształt lęków, z którymi mierzymy się w życiu. To świadomość faktu, kim jest Bóg, jak wygląda Jego relacja z człowiekiem (Stwórca - stworzenie) i idącą za tym autentyczna radość.

Bóg jest potężny, niezmierzony, wszechmocny. A przy tym kocha, obdarza łaską, jak pisze psalmista - jest dla nas pomocą i tarczą. Wobec tego - mając takiego Ojca, przyjaciela, sojusznika - nie powinniśmy budzić się każdego dnia z poczuciem sensu i szczęścia? Nie dajmy sobie tego odebrać.

Czytaj: PSALM 33


Adwent jest czasem oczekiwania na dni, w których wspominamy Narodzenie Chrystusa, ale przede wszystkim oczekiwania na Jego powtórne przyjście. W tym roku do adwentowej refleksji włączamy psalmy. W cyklu „PS Oczekuj” dziennikarze „Gościa” rozważają słowa kolejnych psalmów z liturgii.

Zobacz poprzednie rozważania: PS Oczekuj

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL

Quantcast