Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie"

Trzecia niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Ten dzień skłania nas do zastanowienia się nad tym, czym jest chrześcijańska radość.

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi nam dzisiejsze drugie czytanie z Pierwszego Listu do Tesaloniczan. Św. Paweł wzywa: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”. Apostoł wzywa, aby zawsze być radosnym, nie tylko w chwilach, kiedy jest dobrze, ale także w momentach, kiedy przychodzi cierpienie.

W czasie chrztu św., dzięki Duchowi Świętemu, wierni zostają napełnieni radością, tą radością, która sprawia, że apostołowie nawet najgorsze próby znoszą z pieśnią na ustach. Chrześcijańska radość nie ma polegać tylko i wyłącznie na przemijającym entuzjazmie, ale na postawie pełnej miłości i współczucia. Aby doznać tej szczególnej radości, musimy dobrze przygotować się na przyjście Chrystusa przez oczyszczenie serc i nawrócenie. Radość to dar Jezusa, jest owocem naszej wiary i ufności w Bożą moc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama