Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Idzie za mną mocniejszy ode mnie"

Początek Ewangelii św. Marka to wypełnienie zapowiedzi Starego Testamentu. Oto przychodzi zapowiedziany przez proroka Izajasza ten, który „przygotuje drogę”.

Mowa o Janie Chrzcicielu. On chrzcił wodą i głosił nadejście większego od siebie. Jan zapowiadał Jezusa. Tym samym zapowiadał nowe czasy, które miały nadejść wraz z Nim. My dzisiaj przeżywamy Adwent – czas oczekiwania na narodziny Boga, czas oczekiwania na Jezusa, na odrodzenie, na nowe czasy. Zastanawiam się, czy potrafimy czekać, czy potrafimy odczytywać znaki w ludziach i wydarzeniach, czy umiemy słuchać proroków?

W codziennej krzątaninie łatwo przegapić tego, który dzisiaj wskazuje drogę. Pogoń za pieniądzem, za prestiżem sprawia, że osłabia się nasza czujność na dobro i prawdę. Coraz łatwiej przychodzi nam zaniedbywanie obowiązków względem Boga, bliskich, potrzebujących.

Janowi Chrzcicielowi uwierzono. Choć przecież jako autorytet w swoim środowisku był „spalony” – przyznał się do własnej małości. Przyznanie się do błędu nie jest w modzie, po ludzku to oznaka porażki. Bo przecież wielu z nas pragnie władzy, blichtru, miejsca na podium. A komu my dzisiaj wierzymy?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama