Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pójdź za Mną

Pójdź za Mną! – tak Jezus mówi dzisiaj do ciebie, zaprasza cię dziś. Jednak samo zaproszenie nie wystarczy. Dlaczego nie wystarczy? To proste.

Pójdź za Mną! – tak Jezus mówi dzisiaj do ciebie, zaprasza cię dziś. Jednak samo zaproszenie nie wystarczy. Dlaczego nie wystarczy? To proste. Nawet prawa fizyki opisują, co musi nastąpić. Jeśli jest akcja – musi zaistnieć reakcja. Tak – reakcja, którą w tym przypadku jest odpowiedź. Powstanie jej uwarunkowane jest przez podjęcie decyzji i nie chodzi tu o żadne wyrzeczenia (ofiary – por. Mt 9,13).

Jezus dziś chce mojego, twojego życia. Zapytasz się: „Jak to, mojego życia, całego mojego życia?”. Nie bój się za-trzymać na chwilę. Nagle możesz zobaczyć, że Jezus, który z miłości dał ci to życie, i nie tylko życie, ale wszystko dookoła: rodzinę, przyjaciół, pracę, szkołę, czy nawet pieniądze, On dziś zaprasza cię, byś to wszystko zawierzył Jemu.

Stoi dziś przed „komorą celną twojego człowieczeństwa” i mówi: „Pójdź za Mną!”. Nie tylko w kontekście powołania zakonnego, ale w całym twoim życiu. Nie zastanawiaj się długo, tylko tak jak celnik Mateusz wstań i idź za Nim. Nieważne, czy masz 10, 30 czy 50 lat. Podejmij decyzję już dziś!

Oglądaj również „Słowo na niedzielę” w TVP 2 w sobotę 7 czerwca o godz. 23.50

Daniel Suchożeberski mieszka w Warszawie, jest studentem Wojskowej Akademii Technicznej, członkiem wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama