Nowy numer 3/2021 Archiwum

'Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli'

Wiarygodne obwieszczenie, słowa radosne, pełne mocy. Oto dla nas obwołano „rok łaski od Pana”. Wiele w nim treści, których często kurczowo się chwytamy.

Chcemy błogosławieństwa w naszym życiu. Chcemy, aby dziś spełniły się słowa o naszym przejrzeniu, o wzroku, który daje nam przestrzeń aż po horyzont, o wolności z jej głębokim oddechem. Chcemy łagodnie uśmiechać się do naszego świata, do naszego dnia.

Bywa, nazbyt często, że to nie pasuje do mojego „dziś”. Moje „dziś” jest inne. Jest w nim tęsknota, trochę żalu, dużo łagodnie tlącego się bólu, że nie jest tak, jak bym sobie wymarzył. Wobec tego błogosławieństwo zderza się z rzeczywistością i wydaje się przegrywać. W moim sercu panuje zaduch, w umyśle splątanie, a świat uciska czasem w absurdalny i niepotrzebny sposób.

Ciekawe, gdzie jest to błogosławieństwo Jezusowe, skoro nie ma go tam, gdzie najbardziej chciałbym je spotkać? Skoro nasz Ojciec mówi, że jest – to znaczy, że jest! Czas rozpocząć poszukiwania, przecież gdzieś tu, w moim „dziś”, musi być morze łaski!

Kiedy pamiętam, aby szukać i być wiernym w tym szukaniu, czasami uchyla się zasłona moich marzeń, a do serca wpada promyk prawdziwej radości, zwiastunki nieba, Błogosławieństwa z Nazaretu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama