GN 3/2021 Archiwum

Kalendarz Liturgiczny

I Tydzień Wielkiego Postu

14 lutego
Poniedziałek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy

Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Nie należę do grona wybranych, nie jestem apostołem. Ale Jezus posłał jeszcze innych tam, gdzie sam pójść zamierza. Tu właśnie – gdzie jestem teraz – On przyjdzie.
Dz 13,46–49, Ps 96, Łk 10,1–9

15 lutego
Wtorek – dzień powszedni

Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Ojciec wie – o moich ambicjach. O mojej potrzebie uznania. O chęci udowodnienia innym, że mnie się udało. Pociesza mnie to czy niepokoi?
Iz 55,10–11, Ps 34, Mt 6, 7–15
I tydzień psałterza


16 lutego
Środa – dzień powszedni

Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Zrobić trochę więcej, niż się powinno. Wziąć mniej, niż słusznie się należy. Zamilczeć, chociaż ma się świętą rację. Zadać sobie trud. Królowa przebyła długą drogę, by słuchać mądrości Salomona. A tu jest ktoś większy niż Salomon.
Jon 3,1–10, Ps 51, Łk 11, 29–32

17 lutego
Czwartek – dzień powszedni

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Słyszałam to wiele razy. Nie otrzymałam, nie znalazłam, nie otworzono mi.
Dlatego dalej – szukam, kołaczę, proszę. Bo to ja jestem tą, która nie ma.
Est 14,1.3–5.12–14, Ps 138, Mt 7,7–12

18 lutego
Piątek – dzień powszedni

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! Ofiara nie jest czymś, co mi zbywa, lecz czymś, co mnie kosztuje. Dlaczego Bóg chce jeszcze więcej niż to, co daję często z takim trudem?
Ez 18,21–28, Ps 130, Mt 5,20–26

19 lutego
Sobota – dzień powszedni

Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują. Nie jest napisane – pobłażaj. Ani – udawaj, że nic się nie stało. Ani – bądź ponad krzywdzicieli, jesteś lepsza od nich. Jest napisane: kochaj.
Pwt 26,16–19, Ps 119, Mt 5,43–48
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama