Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zbyt wiele mnie to kosztowało

Chciałam podziękować za artykuł na temat klauzuli sumienia dla farmaceutów. Jako farmaceutka zmagam się z dylematami moralnymi w mojej pracy

Nie wydaję antykoncepcji, tłumacząc dlaczego. Przy hormonalnej antykoncepcji staram się mówić, jakie są jej mechanizmy działania – bo ulotki są zwykle tak skonstruowane, by nie budzić niepokojów sumienia. Przestrzegam też przed działaniami ubocznymi hormonów.

Marzy mi się, żeby ostrzeżenia oraz informacje o mechanizmach działania znajdowały się na opakowaniach tabletek, analogicznie do ostrzeżeń na pudełkach papierosów. Każdy sam dokonuje wyboru, ale niech ma szansę poznania prawdy.

Za antykoncepcją stoją wielkie pieniądze, więc jej promotorzy – firmy farmaceutyczne – przeinaczają prawdę, krytykują metody naturalne, które są skuteczne, nic nie kosztują i dają pokój duchowy, płyną-cy ze świadomości, że żadne życie, nawet to najmniejsze, nie jest zagrożone. We Wrocławiu jest nas więcej, od niedawna mamy swoją grupę dyskusyjną, wspieramy się i staramy odkłamywać rzeczywistość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama