Nowy numer 39/2023 Archiwum

Walka o życie

Chcę bardzo podziękować „Gościowi Niedzielnemu” za publikację oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski, w którym biskupi udzielają swego błogosławieństwa wszystkim broniącym życia nienarodzonego.

To błogosławieństwo nie tylko wzmacnia naukę Kościoła, ale i jednoczy go w miłosierdziu Bożym, szczególnie w czasie, kiedy obchodzimy Tydzień Miłosierdzia nawiązujący do hasła roku duszpasterskiego: „Otoczmy troską życie”. Jest to czas refleksji i zastanowienia nad sensem egzystencji każdego człowieka, ale także odważnego głoszenia prawdy o życiu. Jeśli wszystkich pozabijamy, to któż dalej będzie żył na świecie? Człowiek nie ma prawa decydować o życiu innych.

Tyle się mówi, że państwo jest demokratyczne, ale sprawa pani Alicji Tysiąc pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie – mocniejsi dochodzą do władzy nad słabszymi, bez prawa głosu. Ludzie świeccy powinni w szczególny sposób bronić nauki Kościoła, gdyż ich świadectwo jest dowodem na to, że „Kościół instytucjonalny” i Kościół wiary to Kościół Boga, a nie (jak się to określa w mediach) „Kościół chciwych księży”. Prawda jednak kosztuje i za tę prawdę dziś płacimy. Jeszcze raz dziękuję za odwagę i życzę wielu łask Bożych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast