Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wesprzyjmy Basię Biedugnis

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 Z dopiskiem: „Darowizna na leczenie, naukę i rehabilitację Barbary Biedugnis”

Basia Biedugnis cierpi od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe i niedowład lewego splotu barkowego. Bezpośrednio po porodzie wykazywała bardzo słabą pracę serca, oddech uzyskała dopiero w piątej minucie życia. Sprawiło to, że do chwili obecnej ma bardzo poważne trudności w mówieniu, wolno rozwija się psychicznie i intelektualnie. Basia uczęszcza do szkoły z młodzieżą pełnosprawną, gdzie nauczana jest indywidualnie w wymiarze 10 godzin lekcyjnych tygodniowo.

Ze względu na tak nieznaczną ilość godzin w szkole, właściwie cały proces edukacyjny, terapeutyczny i rehabilitacyjny rodzice muszą organizować i finansować we własnym zakresie. Wymaga to przygotowania odpowiedniego stanowiska oraz zastosowania specjalistycznego oprogramowania logopedycznego i dydaktycznego.

Ze względu na konieczność zapewnienia stałej opieki nad dzieckiem pracować może tylko jedno z rodziców Basi. Dlatego zwracamy się do Państwa, jako ludzi dobrej woli, abyście pomogli im w leczeniu i rehabilitacji córki. Każdy przejaw zrozumienia i życzliwości jest nadzieją i wielką pomocą dla rodziców Basi. Dzięki Państwa wsparciu będą oni mogli sfinansować przygotowanie stanowiska do terapii logopedycznej i zajęć dydaktycznych oraz zakup niezbędnego oprogramowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast