Nowy numer 48/2020 Archiwum

Drogi "Gościu"

Czyta się Ciebie coraz lepiej. Wyglądasz też nowo i kolorowo – oby tak Ci się stale udawało. Szczególnie dziękuję za ojca Joachima Badeniego!

Andrzej Grajewski wreszcie wytłumaczył mi, o co chodzi na Ukrainie i dlaczego; właśnie tak powinniśmy się uczyć historii naszych braci-sąsiadów. Chętnie pouczę się jeszcze naszej historii w takim stylu. Dobrze, że jest miejsce u Ciebie na polemikę Józefy Henelowej (nie tylko dlatego, że osobiście też nie wszystko podoba mi się w programie Janka Pospieszalskiego).

I dobrze, że piszesz, jak po kolei przekazać 1 proc. na zaprzyjaźnioną organizację pożytku publicznego. Konkrety pana Musioła i list Ojca Świętego do rodziców, opowieść o łowcach węgla i dwóch mamach, co zawracają posłom głowę – oto, co naprawdę ważne i ciekawe.

Tylko w czytaniach na dni tygodnia zostaw mi świętych patronów, żebym wiedziała kto się mną kiedy szczególnie opiekuje – wierzę w Świętych obcowanie! A jeśli mogę się z kimś nie zgodzić, to z panem Franciszkiem Kucharczakiem, ponieważ fakt, że „80 procent Polaków przyznaje, że bije swoje dzieci” jest bardzo bolesną wiadomością, a nie powodem zarzutów pozostałym 20 procentom (w tym pani Jarudze-Nowackiej), że unikają „nawet klepnięcia w tyłek” (wg określenia autora) w kontaktach z własnymi dziećmi.

Dla jasności dodaję, że nie jestem wojującą feministką, ale pracującą zawodową matką czterech córek, które wraz z mężem usiłujemy wychować na przyzwoitych ludzi w warunkach dalekich od sielanki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się