Nowy numer 43/2020 Archiwum

VI Niedziela Wielkanocna

Pan Jezus przez swoje zmartwychwstanie wstąpił do Ojca i pośredniczy za nami w naszych potrzebach. Zanieśmy przez Niego do Ojca nasze wspólne, ufne modlitwy.

1. Za Kościół święty, aby rozpalał w sercach wszystkich ludzi prawdziwą radość i wiarę w zmartwychwstanie i życie wieczne z Chrystusem.

2. Za papieża Benedykta XVI i wszystkich pasterzy Kościoła, aby swoją posługą i oddaniem Chrystusowi, rozpalali w świecie ogień prawdziwej miłości ku Niemu.

3. Za wszystkich, którzy w Święta Wielkanocne przyjęli sakrament chrztu świętego, aby całe ich życie było świadectwem o Chrystusie i Jego nauce.

4. Za tych, których w życiu codziennym ogarnia niechęć i zwątpienie, aby – obiecany przez Jezusa – Duch Pocieszyciel wzniecał wiarę w ich sercach.

5. Za zmarłych, aby dzięki zmartwychwstaniu Chrystusa dostąpili wiecznej radości w niebie.

6. Za nas samych, abyśmy umocnieni słowem i Ciałem Chrystusa zmartwychwstałego, kierowali się w codziennym życiu przede wszystkim wolą Boga.

Boże, Twój Syn, odchodząc z tego świata obiecał, że przyjdzie powtórnie, aby dać nam udział w wiecznym szczęściu; + wysłuchaj nasze prośby, z wiarą zanoszone dzisiaj do Ciebie. Przez Chrystusa, Pana naszego, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków.
Amen

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama